Kaczka

Łowisko KaczkaŁowisko Kaczka znajduje się niespełna 3 kilometry od granic miasta - w pobliżu drogi wojewódzkiej nr 181 na odcinku Wieleń - Drawski Młyn. Wieleńskie Towarzystwo Wędkarskie objęło teren opieką na podstawie umowy dzierżawy zawartej w roku 2007 z władzami gminy Wieleń. 

Lokalizacja łowiska zapewnia kontakt z wspaniałą przyrodą - zbiornik od południa sąsiaduje z lasami Puszczy Noteckiej, natomiast na północ rozlega się widok na dolinę Noteci. Dawniej miejsce te było wykorzystywane jako kąpielisko przez mieszkańców Wielenia i okolic, aktualnie użytkowane jest głównie przez wędkarzy.

Na północnym skraju zbiornika znajduje się pomost główny wyremontowany dzięki staraniom członków Wieleńskiego Towarzystwa Wędkarskiego, po drugiej stronie wśród drzew zlokalizowane są pomosty wędkarskie. Sponsorem materiału na remont małego pomostu (część pomostu głównego) zostały firmy Patria Top oraz Centrum Materiałów Budowlanych IZYDOR - remont przeprowadzono w roku 2011.

Marcinówka

Łowisko MarcinówkaMarcinówka powstała w miejscu wydobywania piasku przez byłą cegielnię, położona jest w południowej części Wielenia w pobliżu ulicy Sportowej, w sąsiedztwie osiedli mieszkaniowych, kortu miejskiego oraz strzelnicy.

Teren na którym znajduje się akwen wodny Marcinówka stanowi własność mienia komunalnego gminy Wieleń. W 2004 r. władze Towarzystwa złożyły wniosek do Burmistrza Wielenia o dzierżawę akwenu. Umowa dzierżawy została zawarta dnia 13 października.

Nazwa akwenu pochodzi od imienia założyciela Towarzystwa - Pana Marcina Sawickiego.

Marcinówka ma powierzchnię około 0.5 h - głebokość do 1.30 m, dopływ wody pochodzi z miejskich wodociągów. Teren łowiska został przygotowany do użytkowania staraniem członków Wieleńskiego Towarzystwa Wędkarskiego - w pobliżu znajduje się również budynek użytkowany przez członków Towarzystwa.

Kontakt

WTW

Wieleńskie Towarzystwo Wędkarskie

tel. +48 607 799 500

e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Administrator strony

e-mai: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Pogoda

Partnerzy

Thule Studio Zoom Logo MGOK Wieleń Wędkarstwo moja pasja Kamex

Wieleńskie Towarzystwo Wędkarskie zostało wpisane do rejestru jako stowarzyszenie zwykłe dnia 5.10.2004 r.

w Starostwie Powiatowym w Czarnkowie