Witamy na stronie Wieleńskiego Towarzystwa Wędkarskiego

Witamy na stronie Wieleńskiego Towarzystwa WędkarskiegoWieleńskie Towarzystwo Wędkarskie zostało utworzone w roku 2004 
z inicjatywy Komitetu Założycielskiego, w skład którego weszli: Pan Marcin Sawicki, Pan Hubert Jankowski oraz Pan Leonard Hinc.

Pomysł na utworzenie Towarzystwa wypłynął z chęci zagospodarowania zbiornika wodnego znajdującego się na terenie miasta Wielenia, w pobliżu ulicy Sportowej, powstałego na terenie - nieczynnego już - wyrobiska żwirowego.

Założyciele Towarzystwa postanowili zwrócić się do Starosty Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego o zarejestrowanie Stowarzyszenia Wędkarskiego w Wieleniu. Uzyskano wsparcie władz lokalnych oraz zgodę na wydzierżawienie terenu, na którym znajduje się zbiornik Marcinówka. Przedstawicielem powstającego Towarzystwa oraz jego pierwszym Prezesem stał się Pan Marcin Sawicki - po złożeniu stosownych dokumentów otrzymał ze Starostwa Powiatowego w Czarnkowie pismo informujące o rejestracji dnia 5 października 2004 roku Wieleńskiego Towarzystwa Wędkarskiego.

Kolejnym krokiem podjętym przez członków Towarzystwa było podpisanie umowy dzierżawy ww. terenu
o powierzchni 0,5 ha. Umowa ta została podpisana 13 października 2004 roku przez Burmistrza Wielenia, Pana Zbigniewa Stochaja oraz przedstawicieli Wieleńskiego Towarzystwa Wędkarskiego.

Po dopełnieniu wszystkich formalności członkowie Towarzystwa przystąpili do przygotowania zbiornika i jego okolic na potrzeby wędkowania i zarybienia. Zbiornik został nazwany Marcinówką - nazwa pochodzi od imienia Prezesa - Pana Marcina Sawickiego. Prace nad przygotowaniem łowiska zostały przeprowadzone w okresie jesienno-zimowym roku 2004.

Witamy na stronie Wieleńskiego Towarzystwa WędkarskiegoW roku 2007 Wieleńskie Towarzystwo Wędkarskie rozszerzyło swoją działalność podpisując umowę dzierżawy zbiornika wodnego znajdującego się niedaleko trasy Wieleń - Drawski Młyn - nazywanego zwyczajowo "Kaczką". Dzięki temu, wędkarze zdobyli możliwość wędkowania na nowym łowisku a teren zyskał nowego opiekuna.

 

Kontakt

WTW

Wieleńskie Towarzystwo Wędkarskie

tel. +48 607 799 500

e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Administrator strony

e-mai: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Pogoda

Partnerzy

Thule Studio Zoom Logo MGOK Wieleń Wędkarstwo moja pasja Kamex

Wieleńskie Towarzystwo Wędkarskie zostało wpisane do rejestru jako stowarzyszenie zwykłe dnia 5.10.2004 r.

w Starostwie Powiatowym w Czarnkowie